2 BW 054 wskaźniki okladka

Wskaźniki i stawki aktualne od 1 kwietnia 2021 r.

Od 1 kwietnia zmieniły się jednorazowe odszkodowania za wypadki przy pracy. Ponadto obowiązuje nowa stopa procentowa składki na ubezpieczenie wypadkowe w zależności od kategorii ryzyka. Zmienił się także wskaźnik waloryzacji podstawy zasiłku chorobowego. Sprawdź też inne wskaźniki i stawki. POBIERZ EBOOKA!

Umowy terminowe: limity, przedłużenie do dnia porodu, umowa na zastępstwo i na okres próbny

Video-porady z zakresu prawa pracy - odpowiedzi na pytania Czytelników dotyczące umów terminowych.

Umowy o dzieło 2021

Umowy o dzieło – czym się charakteryzują i kiedy podlegają zgłoszeniu do ZUS - 9.03.2021

Od początku 2021 r. umowy o dzieło objęte zostały obowiązkiem ich ewidencjonowania w ZUS. Jak prawidłowo zawierać i zgłaszać do ZUS tego rodzaju umowy po zmianach z 2021 roku?

Tworzenie rozkładów czasu pracy

Tworzenie rozkładów czasu pracy – 22.01.2021

Rozkład czasu pracy to rozłożenie wymiaru czasu pracy pracowników. Określa on godziny pracy pracowników w ciągu doby, tygodnia, miesiąca lub okresu rozliczeniowego, w rozkładzie określa się również dni wolne od pracy. Poznaj odpowiedzi na pytania związane z tworzeniem rozkładów czasu pracy.

Oświadczenie do uzyskania dodatkowego zasiłku opiekuńczego - wersja obowiązująca od 23 marca 2021 r.

Oświadczenie to jest jednocześnie wnioskiem o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Osoby prowadzące działalność pozarolniczą składają oświadczenie w ZUS. Bez oświadczenia ZUS albo płatnik składek nie wypłaci zasiłku.

Tarcza antykryzysowa 7.0. Od 1 lutego 2021 r. można skorzystać z 4 form pomocy

Pakiet osłonowy dla firm działających w najbardziej poszkodowanych branżach obejmuje wypłaty świadczenia ze środków FGŚP na dofinansowanie wynagrodzenia pracowników, ponowne świadczenie postojowe, dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS. Te formy pomocy mają zapobiec utracie płynności finansowej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Sprawdź szczegóły i skorzystaj z pomocy finansowej.POBIERZ EBOOKA!