Stowarzyszenia: Jakie są konsekwencje w podatku CIT otrzymania przez OZZ dofinansowania z Funduszu Promocji Kultury

Zdaniem organów podatkowych organizacje zarządzania zbiorowego nie mogą korzystać ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT wobec dofinansowania otrzymanego z Funduszu Promocji Kultury. Ograniczenie to dotyczy także przypadku przeznaczenia tych środków na działalność statutową.

Rozliczamy pożyczkę w sprawozdaniu finansowym

Pytanie: Nasze Centrum Kultury otrzymało pożyczkę od organizatora. Czy pożyczka jest instrumentem finansowym? Jak powinniśmy ją ująć w księgach rachunkowych i wycenić?

Jak zaksięgować wydanie nieodpłatnych biletów

Pytanie: Nasz Teatr jest samorządową instytucją kultury. Zdarza się, że naszym kontrahentom, przedstawicielom mediów są wydawane nieodpłatne zaproszenia na przedstawienia. Jak je rozliczyć w księgach rachunkowych?

Jak zaksięgować darowiznę zbiorów bibliotecznych

Biblioteki niejednokrotnie otrzymują od czytelników książki w formie darów. Przyjęcie takich książek instytucja kultury powinna ująć w księgach rachunkowym po dokonaniu wyceny.

Jak ustalać wartość początkową środka trwałego oraz ją korygować

Oto 6 najważniejszych zasad przy ustalaniu wartości środków trwałych.

kobieta przy komputerze - liczy coś

Jak klasyfikować zdarzenia na przełomie roku i po dniu bilansowym

Instytucja kultury dokonuje czynnych rozliczeń międzyokresowych kosztów wówczas, gdy wydatki lub zużycie składników majątkowych dotyczą miesięcy następujących po miesiącu, w którym zostały poniesione. Dlatego też nie powinny one obciążać wyłącznie okresu bieżącego.