Opinie naszych Czytelników

Od dłuższego czasu korzystam z czasopisma Prawo i finanse w kulturze i jestem bardzo zadowolona. Artykuły są bardzo przydatne, a sama gazeta bardzo czytelnie i pięknie wydana.

Katarzyna Gladys

Czasopismo Prawo i finanse w kulturze to znakomite źródło wiedzy nie tylko dla osób zarządzających instytucjami kultury, ale także dla artystów indywidualnych i dla osób związanych z instytucjami pozarządowymi. W obecnych czasach życie artysty to nie tylko twórczość, ale obracanie się w meandrach często skomplikowanego prawa, a dzięki tej publikacji na pewno stanie się to łatwiejsze. Ponadto redakcja realnie włącza się w życie środowiska artystycznego, promując swym patronatem wartościowe wydarzenia w kraju, co jest kolejną wartością dodaną tej pozycji.

Roman Hyla
Dyrektor Zagłębiowskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowego

----------------------------

Zarządzanie instytucja kultury to niewątpliwie odpowiedzialne zadanie. Od dyrektora wymaga odnajdywania się w gąszczu zmieniających się przepisów. Obecność na wydawniczym rynku „Prawa i finansów kulturze” wydaje się wybawieniem dla tych, którzy potrzebują esencji informacji o nowościach w prawie. Zawarte w czasopiśmie artykuły wyczerpują podjęte tematy oraz rozwiewają wątpliwości zatrudnionych artystów. Profesjonalizm i czytelna szata graficzna sprawiają, że po gazetę przede wszystkim sięga się dla przyjemności.

Emilia Stawicka
bibliotekarz

------------------------

„Prawo i finanse w kulturze” to fachowa pomoc w rozwiązywaniu problemów, z którymi zmagają się pracownicy kultury. Dodatkową zaletą jest możliwość zadania pytania ekspertom, na które otrzymuje się obszerną i wyczerpującą odpowiedź. Jest to bardzo pomocne w rozwiązaniu problemu.

Anna Jędrychowska
kadrowa

-------------------------------

W gąszczu przepisów związanych z funkcjonowaniem nowoczesnych instytucji kultury najlepiej poruszać się, mając przy swoim boku doświadczonego przewodnika. Dla każdego przedstawiciela kadry kierowniczej najlepszą pomocą będzie z pewnością regularna lektura „Prawa i finansów w kulturze”. Dzięki zaangażowaniu grona ekspertów możliwe jest przekazywanie aktualnej wiedzy w sposób przystępny oraz stale aktualizowany.

Dr Grzegorz Labuda
Główny Inwentaryzator Zbiorów Muzeum Emigracji w Gdyni

-------------------------------

Pismo „Prawo i finanse w kulturze” to świetna pomoc w codziennej pracy dyrektora instytucji kultury. Praktyczne porady, wyczerpujące informacje. Nie trzeba przeglądać szczegółowo przepisów branżowych. Warto zapoznać się z najnowszymi orzeczeniami i interpretacjami z zakresu finansów i skorzystać z gotowych rozwiązań w konkretnych sytuacjach.

Sebastian Mazepus
Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach

---------------------------------

„Prawo i finanse w kulturze” to pismo przydatne nie tylko dyrektorom i księgowym, ale także artystom zagranicznym. Można tu znaleźć wiele przydatnych informacji, jak funkcjonują polskie teatry, jakich przepisów muszą przestrzegać. Dla aktorów spoza Polski jest to bardzo cenna pomoc. Chciałbym, aby podobne pismo branżowe działało również w Ukrainie.

Artem Maunilov – aktor teatru i kina, były członek zespołu Lwowskiego Akademickiego Teatru im. Lesia Kurbasa (2006–2009) oraz Teatru Gardzienice (2010–2015); prowadzi warsztaty i treningi aktorskie dla profesjonalistów w Polsce i Ukrainie; współpracuje z Teatrem Powszechnym w Warszawie

----------------------------------------------

Misją naszego muzeum jest zachowanie gromadzonych zabytków kultury narodowej, związanych z historią i tradycją Marynarki Wojennej, a także promowanie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wymaga to często wsparcia prawnego i pomocy wielu ekspertów. W piśmie „Prawo i finanse w kulturze” znajduję nieocenioną pomoc. Chętnie z niej korzystam. Polecam pismo szczególnie dyrektorom. Dodatkową korzyścią jest możliwość zadania pytania do eksperta z gwarancją otrzymania odpowiedzi w ciągu 5 dni roboczych wprost na swoją skrzynkę e-mailową. Warto skorzystać z tego wsparcia.

Tomasz Miegoń
Dyrektor Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

--------------------------------------------------

W naszym Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Suwałki oraz w świetlicach terenowych teraźniejszość przeplata się z przeszłością, nowoczesność z tradycją. Dzięki świetnym animatorom i współpracy z mieszkańcami możemy proponować ciekawe zajęcia zarówno młodszym, jak i starszym . Czasami jednak warto skorzystać z pomocy ekspertów i to zapewnia mi współpraca z pismem „Prawo i finanse w kulturze”. Znajduję tu nowości w prawie i najnowsze wyroki sądów, dzięki czemu mogę wielu błędów w zarządzaniu. To duże wsparcie. Serdecznie polecam.

Aneta Perkowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzywem

-------------------------------------------------

Znajomość obowiązujących regulacji prawnych, także w kwestiach finansowych, tak przecież ważna, bywa zbyt powierzchowna. Przepisy często się zmieniają. W miesięczniku „Prawo i finanse w kulturze” znajdziemy ich omówienie i interpretację; wiedzę podaną w przystępny sposób, objaśnianą na konkretnych przykładach. Niezwykle cenna jest też możliwość zasięgnięcia porady indywidualnej. „Prawo i finanse w kulturze” to bardzo wartościowa publikacja odpowiadająca na potrzeby instytucji kultury każdego typu.

Patrycja Szymańska, skrzypek, pedagog, kierownictwo artystyczne i patronat merytoryczny cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką” w pałacu w Jabłonnie

-----------------------------------------------------

Prawo i finanse w kulturze to cenne źródło informacji zmieniających się przepisów  prawnych w naszym kraju. Fachowe czasopismo, niezbędne dla osób prowadzących instytucje kultury. Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z zadawania pytań ekspertom i ich szybka odpowiedź. Serdecznie polecam.

Monika Andrzejewska, aktorka

------------------------------------------------------

Po otrzymaniu egzemplarza testowego Prawo i finanse w kulturze w czerwcu od razu nasza instytucja zdecydowała się na prenumeratę czasopisma. Jest w nim bardzo dużo przydatnych informacji w zakresie instytucji kultury, które trudno znaleźć w innych czasopismach czy w Internecie. Ponadto strona internetowa wydawnictwa jest bardzo dobrze opracowana i można z niej pobrać dużo przydatnych dokumentów, które są aktualne i zgodne z obowiązującym prawem.   

Klaudia Piekorz  

--------------------------------------------------------

Gratuluję pomysłu stworzenia tak ciekawej publikacji.

Katarzyna Czerwińska
Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie

--------------------------------------------------------

W czasach, kiedy przepisy tak szybko się zmieniają, dobrze mieć dobry i mądry poradnik pod ręką. I takie są Państwa publikacje, bardzo pomocne, bardzo wnikliwie opisujące różne dylematy i problemy. Przydatne i idące z duchem czasu, dostosowujące się do zmian, o których mowa wyżej. Oby się nic nie zmieniło i dalej Państwo utrzymali swój poziom. Ja polecam wszystkim księgowym, kadrowym Państwa publikacje! Bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie eksperckie! Życzę wszystkiego najlepszego!

Jolanta Halina Jabłczyk

------------------------------------------

Prenumerujemy czasopismo "Prawo i finanse w kulturze" od dłuższego czasu i jesteśmy z niego zadowoleni. Jest ono dla nas - instytucji kultury - ważnym źródłem informacji z dziedziny prawa i finansów. Pozwala nam być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami, dostosowywać wewnętrzne regulacje do nowych wymogów, a czasami też uzupełniać stwierdzone niedostatki tychże regulacji.

Magdalena Sierżęga-Dybek
BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej

-------------------------------------------

Bardzo serdecznie dziękujemy za udzielenie w tak szybkim czasie odpowiedzi na nasze pytania.

Wiesława Bożym
główna księgowa w instytucji kultury

----------------------------------------------

Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Jak zawsze można na Państwa liczyć! Prawo i finanse w kulturze to fachowa i praktyczna pomoc w codziennej pracy. Najbardziej cenię we współpracy z Państwem możliwość zadawania pytań oraz błyskawiczne, kompletne i wyczerpujące temat odpowiedzi z Państwa strony, zawsze poparte przepisami.

Beata Lichwa
główna księgowa Złocienieckiego Ośrodka Kultury

-------------------------------------------

„Prawo i finanse w kulturze” jest pismem, które czytam z wielkim zainteresowaniem, gdyż zawiera wiele rozwiązań dotyczących problemów, z jakimi borykają się pracownicy kultury. Właśnie w mojej jednostce powstał problem, z którym droga e-mailową zwróciłam się do redakcji pisma. Otrzymałam bardzo szybką i wyczerpującą odpowiedz, za co serdecznie dziękuję.

Teresa Wysocka
Miejski Dom Kultury w Mławie

----------------------------------------

Bardzo dziękuję za odpowiedź: po raz kolejny korzystam z Państwa pomocy merytorycznej i kolejny raz otrzymuję kompletną informację zwrotną w krótkim czasie. Współpraca z Państwem rzeczywiście daje mi poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Mam pewność, że nie zostanę z problemem sam na sam w gąszczu przepisów prawnych, a dla księgowego jest to naprawdę istotne wsparcie.

Beata Solecka
główna księgowa
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Czernichowie

-----------------------------------------------

Bardzo Państwu dziękuję za przesłane odpowiedzi. Jestem pod wrażeniem ich szczegółowości! To jest rzeczywiście materiał, na którym księgowa może się oprzeć podczas swojej pracy, naprawdę wielka pomoc. Dopiero co rozpoczęłam prenumeratę Państwa usług i chyba nieprędko z niej zrezygnuję.

Beata Fajkisz-Solecka
Główna Księgowa
GOKiS Czernichów

------------------------------------------------------------

Z wielkim  zainteresowaniem przeglądamy miesięcznik Prawo i finanse w kulturze.  Publikacja ta zawiera wiele orzeczeń i interpretacji z zakresu finansów,  podpowiada wiele rozwiązań w konkretnych sytuacjach. Skorzystaliśmy z możliwości indywidualnego zadania pytania redakcji, na które otrzymaliśmy szybką i wyczerpująca odpowiedź na własną skrzynkę e-mailową, za co bardzo dziękujemy. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w redagowaniu miesięcznika.

Zespół księgowości w Operze Nova w Bydgoszczy

--------------------------------------------------------------

Mając doświadczenie zarówno jako dyrektor instytucji kultury, jak i jako pracownik akademicki, zdaję sobie sprawę, że wiedza dostarczana przez „Prawo i finanse w kulturze” jest niezwykle pomocna dla wszystkich zawodowo funkcjonujących we współczesnym świecie kultury. Jestem usatysfakcjonowany, że środowisko artystyczne w Polsce może mieć profesjonalne wsparcie ze strony sędziów, adwokatów, radców prawnych i kadrowych współpracujących z tym czasopismem. „Prawo i finanse w kulturze” jest nam pomocne i warto z tego wsparcia korzystać.

dr Tomasz Grochoczyński
aktor, reżyser teatralny i dubbingu, pedagog
dyrektor teatrów w Płocku i we Włocławku
Dziekan wydziału aktorskiego Warszawskiej Akademii Teatralnej w latach 2008–2012
Prorektor ds. studentów Akademii Teatralnej (2012–2016)
Skarbnik Zarządu Głównego ZASP

---------------------------------------------

W zeszłym roku zetknąłem się z prowadzonym przez Panią czasopismem. Przydatne jest to, co Państwo robicie. Poruszacie sprawy istotne dla działalności instytucji kultury, dla sprawnego nimi zarządzania. Podajecie to w „czytelnej” formie, w sposób konkretny i odpowiedzialny. Myślę, że można z pożytkiem połączyć naszą znajomość problemów i posiadane przez Państwa narzędzia pomocne w ich rozwiązywaniu. Za naturalne zatem uważam nawiązanie współpracy między Radą Instytucji Artystycznych i Redakcją.

Przewodniczący Rady ds. Instytucji Artystycznych
profesor Akademii Teatralnej
Lech Śliwonik

-------------------------------------------------------------

Cenimy miesięcznik "Prawo i finanse w kulturze" za fachowość i praktyczne porady. To wartościowa pomoc, przydatna w zakresie zarządzania instytucją kultury, a także dająca oparcie we współpracy z organizatorem. Z pełnym zaufaniem korzystaliśmy z porad szczególnie dwóch autorów: Michała Culepy i Tomasza Króla.

Olgierd Łukaszewicz
Prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji

 

Szanowni Państwo
Z satysfakcją pragniemy poinformować, że 2 lutego 2017 roku została podpisana Umowa o Współpracę między ZASP – Stowarzyszeniem Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji a Wydawnictwem Wiedza i Praktyka – jednym z największych wydawnictw informacji fachowych w Polsce. Wydawnictwo WIP – nadążając za szybko zmieniającą się rzeczywistością – odpowiedziało na zapotrzebowanie rosnącej grupy odbiorców, poszerzając swoją ofertę o porady eksperckie w zakresie szeroko rozumianej kultury, a także tworząc kilka lat temu pismo „Prawo i finanse w kulturze”, które zdobyło uznanie już kilkuset instytucji kultury w całej Polsce. Więcej informacji znajdą Państwo na tutaj.

Zapraszam również Państwa do zapoznania się z biuletynem ZASP (numer Lato 2016, Jesień/Zima 2016 oraz Wiosna 2017), gdzie zamieszczamy informację o piśmie Prawo i finanse w kulturze

----------------------------

Bardzo dziękuję za przesłane numery czasopisma. Wygląda to bardzo profesjonalnie – podoba mi się, tak że jestem pełen uznania dla Państwa pracy.
Paweł Wnuczak
Akademia Leona Koźmińskiego

----------------------------

Już kiedyś dzięki Państwa pomocy przebrnęłam przez problem prewspółczynnika. Z chęcią będę korzystać z możliwości przesyłania pytań do redakcji. Polecam „Prawo i finanse w kulturze” innym instytucjom kultury.

Monika Grabek, Stary Sącz

------------------------------

Po zapoznaniu się z budową, kształtem oraz treścią zawartą w numerze 22 pisma oraz numerze 16 bezpłatnego dodatku dla księgowych możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, iż publikacja przygotowana jest w bardzo profesjonalny i czytelny sposób, i stanowiła dla nas wartościową lekturę.

Bożena Tietz
Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwieńsku

----------------------------------

Dziękuję za przesłane wyjaśnienia. Sprawa powiązania przepisów ustawy o samorządzie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, napotyka na różne problemy interpretacyjne zarówno w orzeczeniach sądowych, jak i w literaturze omawiającej doktrynę prawa.  Włączenie do tego jeszcze zagadnień Kodeksu pracy spowodowało rozbieżności stanowisk w zakresie określenia zakresu kompetencyjnego „zwierzchnictwa służbowego” przedstawiciela organizatora samorządowej instytucji kultury, wobec dyrektora tej instytucji. Jak się zorientowałem z rozmów z innymi dyrektorami – samorządy w różnym zakresie przypisują sobie uprawnienia kompetencyjne. Bardzo dziękuję, że zgłoszony przeze mnie problem organizacyjno-prawny został szybko i rzeczowo wyjaśniony. Kierowane przez Panią pismo niewątpliwie wpisuje się w potrzebę informacji dla kadry zarządzającej ukierunkowanej merytorycznie na problematykę instytucji kultury, bez konieczności dopasowywania ogólnych analiz prawnych do specyfiki branżowej. A przegląd zagadnień prezentowanych na łamach miesięcznika „Prawo i finanse w kulturze” pozwala na znalezienie odpowiedzi na wiele problemów w bieżącym zarządzaniu. Życzę dalszych sukcesów Redakcji.

Wiesław Kaczmarek
dyrektor muzeum – samorządowej instytucji kultury

-----------------------------

Czekamy na Państwa uwagi, dzięki którym możemy ulepszać kolejne wydania naszego czasopisma. Każdą przesłaną opinię nagrodzimy wybraną przez Państwa książką oraz praktycznym kalendarzem.Od dłuższego czasu korzystam z czasopisma Prawo i finanse w kulturze i jestem bardzo zadowolona. Artykuły są bardzo przydatne, a sama gazeta bardzo czytelnie i pięknie wydana.

Katarzyna Gladys

Od dłuższego czasu korzystam z czasopisma Prawo i finanse w kulturze i jestem bardzo zadowolona. Artykuły są bardzo przydatne, a sama gazeta bardzo czytelnie i pięknie wydana.

Katarzyna Gladys

Katarzyna Gladys