Jakie nowe przepisy weszły w życie? Jak wyglądają Pracownicze Plany Kapitałowe na koniec lipca 2022 r.? Jakie kary nakładała Państwowa Inspekcja Pracy w ubiegłym roku? Kto obecnie podlega ubezpieczeniom społecznym w Polsce?

PPK, kary dla pracodawców i ubezpieczenia społeczne osób pracujących w Polsce

Zapraszamy na kolejne podsumowanie tygodnia eksperta Oskara Sobolewskiego.

Zmiany w krajowych podróżach służbowych - co się zmieniło, jak je prawidłowo rozliczać od 28 lipca 2022 r.

Wideoporada: zmiana w delegacjach krajowych od 28 lipca 2022 r.

Oto wideoporada, na której ekspertka dr Katarzyna Trzpioła wyjaśnia, jak prawidłowo rozliczać krajowe podróże służbowe po zmianach związanych z podniesieniem stawki diety od końca lipca.

Jak wygląda sytuacja dotycząca płacy minimalnej na 2023 r.? Ile pracodawcy będą musieli wypłacić pracownikom minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?

Płaca minimalna 2023, wzrost diet od 28 lipca 2022 r., dyrektywy work life balance

Zapraszamy na kolejne podsumowanie tygodnia eksperta Oskara Sobolewskiego.

 Zmiany w podatkach od 1 lipca 2022 r., wzrost minimalnej płacy od 2023 r. i podniesienie wieku emerytalnego

Zmiany w podatkach od 1 lipca 2022 r., wzrost minimalnej płacy od 2023 r. i podniesienie wieku emerytalnego

W kolejnym, bo już w szóstym podsumowaniu tygodnia ekspert – Oskar Sobolewski opowie o najważniejszych wydarzeniach z ubiegłego tygodnia. Będzie zatem o Polskim Ładzie 2.0., którego legislacja dobiega już końca, o wzroście minimalnej płacy oraz powróci temat związany z podniesieniem wieku emerytalnego.

Depositphotos_362038322_S

Praca zdalna i badanie trzeźwości pracowników oraz urlopy rodzicielskie - kiedy wejdą w życie

W kolejnym podsumowaniu tygodnia ekspert Oskar Sobolewski opowie m.in. o pracach rządu nad projektem pracy zdalnej i badania trzeźwości pracowników. Okazuje się, że pojawiły się problemy co do terminu wejścia w życie tych przepisów. Kiedy wejdą w życie te przepisy dowiesz się m.in. z tego materiału video.

Podsumowanie tygodnia z 4 lipca 2022 r.

Obowiązujący Polski Ład 2.0, rekordowa inflacja i odroczony rejestr umów

Obowiązują już rewolucyjne zmiany podatkowe wprowadzane w ramach nowelizacji Polskiego Ładu. Ponadto notujemy rekordową inflację (której skutki przekładają się na rynek pracy), a wprowadzenie rejestru umów w jednostkach publicznych zostało odroczone. Zapraszamy na kolejny komentarz Oskara Sobolewskiego dotyczący najważniejszych wydarzeń ostatniego tygodnia.

zerowy PIT

Jak stosować zerowy PIT (ze zmianami od 1 lipca 2022 r.)

Niektóre grupy podatników mogą skorzystać ze zwolnienia od podatku PIT do kwoty 85.528 złotych w roku podatkowym. Jakie są zasady stosowania ulgi zerowy PIT w 2022 r.? Co nowego w zakresie stosowania zerowego PIT wprowadzają przepisy Polskiego Ładu od 1 lipca 2022 roku? Zapraszamy do obejrzenia szkolenia online.

zaliczki od lipca

Jak liczyć wynagrodzenia od 1 lipca 2022 r. – obejrzyj szkolenie online

Od 1 lipca 2022 r. zaczyna obowiązywać Polski Ład 2.0., czyli kolejna w tym roku duża nowelizacja przepisów podatkowych i składkowych. W jaki sposób najnowsze poprawki w ramach przepisów Polskiego Ładu wpływają na naliczanie wynagrodzeń? Zobacz szkolenie online.

Centralny Rejestr Umów w instytucjach kultury

Rejestr umów o wartości przedmiotu powyżej 5.000 zł będzie prowadzony jako system teleinformatyczny przez Ministra Finansów. Sprawdź, czy na pewno od 1 lipca 2022 r. instytucja kultury ma obowiązek rejestrowania umów. Co na to ustawa o dostępie do informacji publicznej? Sprawdź, jakie umowy należy zgłaszać. w jaki sposób wprowadzenie Centralnego Rejestru Umów wpłynie na ustawę o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, który zakazuje ujawniania wysokości wynagrodzenia artystów w instytucji kultury. Dowiedz się także, jak zmieni się próg umów wykazywanych w centralnym rejestrze umów i jakie dane będzie zawierał centralny rejestr umów. Wysłuchaj porad, jak uniknąć kar za naruszenie obowiązków rejestrowania umów i jakich danych nie zamieszcza się w centralnym rejestrze umów. Nasz szkoleniowiec i prawnik, Mariusz Kusion, przekaże także informację, czy do rejestru trzeba wpisywać umowy cywilnoprawne zawarte z podmiotem prywatnym.

Zatrudnianie dyrektora w instytucji kultury

Z podcastu dowiesz się:Jak wygląda właściwa procedura powołania dyrektoraJak zatrudnić dyrektora bez przeprowadzenia konkursuJak wygląda ogłoszenie konkursuJak zawrzeć umowę dotyczącą działalności instytucji kultury przed powołaniem dyrektoraJakie zapisy dotyczące warunków finansowych, organizacyjnych powinny się znaleźć zapisy w umowie z dyrektoremJak właściwie przygotować program działaniaCzy można powołać dyrektora na czas nieokreślonyW jakich przypadkach można odwołać dyrektora przed upływem kadencjiCzy można zatrudniać dyrektora na podstawie umowy cywilnoprawnejCzy organizator może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora wyznaczonej osobiePodcast prowadzi Michał Culepa – prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, doświadczony trener i wykładowca. Autor licznych komentarzy i opracowań dotyczących m.in. zatrudnienia w jednostkach sektora finansów publicznych, instytucjach kultury, oświacie. Zaloguj się i wysłuchaj podcastu.